Online konsultācija

Psiholoģe JOLANTA ZIEDIŅA

Savstarpējās attiecībās (ar vecākiem, bērniem, dzīvesbiedru, kolēģi u.c.) būt nav vienkārši. Būvēt attiecības – tas ir viens un būt attiecībās – tas ir cits. Tas ir nepārtraukts darbs, ko dzīvē darīt nav viegli, dažkārt ļoti sarežģīti, gadās pat neiespējami.

Kā būt attiecībās? Kā būt brīvam attiecībās? Kā atrast vai nepazaudēt sevi? Kā izmainīt attieksmi pret dzīvi? Kā atrast tajā jaunu jēgu? Tā ir daļa no jautājumiem, uz ko klients meklē atbildes kopā ar psihologu (psihoterapeitu) risina konsultācijās (sesijās). Tādējādi būtiski mainot savu emocionālās veselības, dzīves kvalitāti.

Kādas ir  Onlain video priekšrocības?

* konsultācijas onlainā ir laba alternatīva, kā saņemt psiholoģisko palīdzību savā dzimtajā valodā jebkurá pasaules valstī


* tā ir iespēja saņemt distances konsultāciju, kas īpaši svarīga ievērojot veselības drošību (Covid19 situācija pasaulē)


* iespēja saņemt konsultāciju 50 minūšu garumā (vai 1.konsultācija – 30 min.) nemainīgi - tikpat, cik klātienē psihologa kabinetā

* iespēja saņemt psiholoģisko atbalstu neizejot no mājām vai atrodoties citā sev ērtā un drošā vidē (auto, parkā, pie mājas dārzā u.tml.), kur pieejams pieslēgums internetam

* tā ir iespēja būt uzklausītam (-ai), pieņemtam (-ai) un saprastam (-ai) bez nosodījuma

* iespēja būt sadzirdētam (-ai) – tā ir iespēja būt!

Par ko jāparūpējas klientam?

1) jārēķinās par pieejamā interneta kvalitāti (pēkšņi pārtrauktā sesija tiek atjaunota, kur 50 min. noteiktais kontakta laiks paliek nemainīgs)
2) rūpes par personisko drošību un konfidencialitāti saistībā ar vidi, kurā plānots saņemt konsultāciju, novēršot traucējošus blakus apstākļus (TV, radio, mājdzīvnieki, nepiederošu personu klātbūtne u.tml.)
3) rūpes par savu komfortu – vietu, kas izvēlēta onlain konsultācijai (izvēlēta ērta sēdvieta, kaut kur blakus pieejama: ūdens glāze, salvete)

Kad konsultācija (sesija) tiek pārtraukta?

* ja klients atrodas alkohola, narkotiku vai citu psihotropo vielu ietekmē
* ja klients psihologam pauž godu un cieņu aizskarošu, vardarbīgu sarunas saturu
* ja konsultāciju “novēro” nepiederošas personas bez iepriekšējas saskaņošanas ar psihologu

Sadarbība var būt dažāda:

-        informatīva (līdz 3 sesijām: izvērtējam klienta sūdzības (grūtības), gaidas, vēlmes un manu kompetenci saistībā ar to, reizēm piedāvāju citu spesiālistu)

-         konsultējoša (5cās – 10mit sesijās risinam problēmu)

-          terapeitiska (sadarbība notiek ilgāku laika posmu, kur būtiski mainās klienta dzīves kvalitāte )

1.konsultācija tiek piedāvāta bezmaksas

Mani novērojumi liek secināt, ka bezmaksas 1.tikšanās svarīga vairāku iemeslu dēļ:

- beidzot sākt runāt par to, kas satrauc, neatliekot to uz nenoteiktu laiku;

- apjaust psihologa kompetenci un sapratni saistībā ar to, kas pateikts;

- gūt pirmo iespaidu par psihologu;

- gūt tehnisku iespaidu, noorientēties un būt onlain 30 minūtēs;

- pieņemt lēmumu par turpmāko sadarbību (ja tāda nepieciešama) un vienoties par laikiem.

Covid19 karantīnas laiks

Karantīna ienesusi savus ierobežojumus, kuros mēs visi pēkšņi bijām “iemesti vienā laivā” 2020.gada aprīlī - apstākļos, kuros nākotne nenoteikta, bet tagadne sagādāja lielu trauksmi. Apstākļi, kurus radīja Pandēmija, nevis mūsu brīvā griba.

Pašlaik sabiedrība atkopjas, adaptējoties dzīvei, ievērojot karantīnas nozīmi (esam slēgtos vai daļējas ierobežotības apstāļos). No sastinguma, atgriežas dzīvē “pa jaunam” visas jomas. Mainās izpratne par veselību, tās nozīmi. Mainās attieksme pret nenoteiktību. Mainās dzīves ritms kopumā.

Labu Jums veselību un uz tikšanos onlain!

 

ONLINE konsultācija